محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

اره نواری ترکیه یا اره نواری ساخت ایران؟

درباره ما

اره نواری یکی از مهم ترین ماشین آلات مورد استفاده در صنایع و کارگاه های کوچک به شمار می رود. که از مدل‌ هایی مانند اره رام برای برش گرده‌ بینه و از مدل ‌های کوچک و کارگاهی برای برش تخته و الوار چوبی استفاده می ‌شود.

انواع اره نواری برای مصارف صنعت فلزکاری نیز طراحی و تولید گردیده است که این نوع اره‌ ها با طراحی ‌های جدید دارای قابلیت‌ های فراوانی هستند که با آن‌ ها می‌ توان انواع فلزات را با دقت بسیار زیاد برش داد.

نخستین بار طرح اره نواری در سال ۱۸۰۸ در انگلستان به ثبت رسید. این دستگاه بین سال های 1300 تا 1310 وارد کشورمان ایران شد و گفته می شود در ابتدا در کارگاه های صنایع چوب مورد استفاده قرار گرفت اما متاسفانه استفاده از آن به دلایل متعددی، بیش از دو دهه در اختیار صنایع خاص کشور بود و صنایع کوچک بهره مند نمی شدند، اما خوشبختانه امروزه دستگاه اره نواری در صنعت کشور ما حضور چشمگیری دارد و ضرورت استفاده از آن کاملاً درک شده است.

دستگاه اره نواری نیز مانند دیگر ابزارها، در گذر زمان دستخوش تغییرات بوده است. تولید کنندگان اره نواری از زمان اختراع تا کنون تلاش کرده‌اند با اضافه کردن امکاناتی در این دستگاه، قابلیت و کارایی آن را بهبود ببخشند. به‌عنوان مثال می ‌توان به ماشین اره نواری برش نازک چوب DSB_Compact310 وینتر اشتایگر اشاره کرد، که تمامی موارد مربوط به تنظیم ارتفاع برش، سرعت برش، حرکت قطعه و … را به ‌صورت خودکار انجام می ‌دهد و کاربر کافی است فقط تخته چوبی را در مسیر برش قرار دهد و تنظیمات مربوط به برش را از طریق صفحه لمسی به دستگاه دهد.

تولید کنندگان اره نواری ترکیه با به‌ کارگیری ایده‌ هایی نو در طراحی و تولید، کارکرد و بازدهی این دستگاه را به ‌مراتب افزایش داده‌اند.

تولید کنندگان اره نواری ترکیه سعی می‌ کنند محصولات تولیدی خود را پس از گذشت زمان و در طی روند تولید، به روز و باز طراحی کنند. این به ‌روز کردن محصولات مطمئناً در راستای افزایش کارایی و کیفیت دستگاه می باشد، در اکثر موارد درساخت مدل جدید یک دستگاه تلاش می‌شود ایرادات مدل قبلی برطرف شده و همسو با آن امکانات جدیدی به دستگاه اضافه شود.

تولید کنندگان اره نواری ترکیه تلاش کرده‌اند با ایجاد امکانات و شرایط بسیار کوچک و کم‌هزینه، روند کار با دستگاه را بهبود بخشند.

قطعا تولید کننده نباید دغدغه ‌ای جز این داشته باشد که دستگاه تولیدی ‌اش را به گونه ‌ای بهبود بخشد که کاربر در زمان استفاده از آن، کمترین مشکل را داشته باشد. اگر تولید کننده یک دستگاه را با همان تکنولوژی صد سال قبل تولید کند، فقط یک معنی دارد اینکه، من فقط به منفعت شخصی خود می‌اندیشم و مشتری برای من هیچ ارزشی ندارد.

تولید کنندگان اره نواری در ایران از گذشته تا به امروز با توجه به ساختار ساده و توان فنی اساتید، اقدام به تولید اره نواری کرده ‌اند. تولید کنندگان اره نواری در سه شهر اصفهان، تبریز و تهران سرآمد تولیدکننده اره نواری در کشور بوده‌اند و هنوز هم پس از گذشت چند دهه می ‌توان دستگاه‌ های فعال، سالم و دقیق تولید شده در دهه‌ های گذشته را در کارگاه‌ های صنایع پیدا کرد.

گروه صنعتی ماشین سازی کاتیران فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت انواع دستگاه های اره نواری (اره نواری فولاد بر) در سایزها و کاربردهای مختلف صنعتی تحت نظر شرکت جاوید صنعت تبریز در شهر صنعتی تبریز آغاز نمود.

گروه صنعتی ماشین سازی کاتیران با استفاده از مدیریتی مجرب، اقدام به استخدام و آموزش نیروهای جوان نموده و با دستانی پر توان با رعایت کامل استاندارد اقدام به طراحی و ساخت نسل جدیدی از دستگاه های اره نواری با کیفیت و دقت بسیار بالا نموده است و سالانه همسو با فناوری روز جهان، محصولاتی با کیفیت و بازدهی بسیار بالا نسبت به محصولات مشابه به مشتریان عرضه می ‌نماید و با بهره ‌گیری از کارشناسان حرفه‌ ای جهت فروش، آموزش و خدمات پس از فروش این محصولات، موفق شده است رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

یکی از مهم ترین سیاست های این شرکت بهینه سازی و به روزرسانی تکنولوژی خود برای تامین نیازهای به روز مشتریان با محصولاتی ویژه می باشد.

سعی ما بر این است تا با برطرف کردن مشکلاتی که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد، کارایی و کیفیت تولیدات را بهبود ببخشیم همچنین رفع مشکلات زیر سبب تمایز ما با سایر تولیدکنندگان شده است.

1.خروجی مکش براده ومایع خنک کننده

2.افزایش عمر تیغه اره نواری

3.برش دقیق و صاف قطعه

4.عدم ارتعاش کمان در هنگام برش

5.کاربری راحت

6.امنیت بالا

تمامی تولید کنندگان در سراسر دنیا و تولید کنندگان اره نواری ترکیه ازجمله مهم‌ترین مواردی که به آن می‌اندیشند حفظ سلامت کاربر در زمان استفاده از دستگاه و کنترل براده  ناشی از دستگاه می باشد که در زمان تولید اره نواری باید رعایت شود که توسط تیم مجرب ما نیز به آن توجه ویژه ای شده است ،توانسته ایم با قرار دادن چند سوراخ کوچک در قسمت صفحه دستگاه و قرار دادن یک خروجی در قسمت پایه دستگاه ۹۰ درصد براده ایجاد شده در زمان برش را به سمت مکنده هدایت کنیم.

اگر در نمایشگاه‌های بین‌المللی که در داخل ایران برگزار می‌شود به دستگاه‌های اره نواری ترکیه ای، ایتالیایی، آلمانی و حتی چینی نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که تیغه دستگاه به‌ صورت کامل در داخل بدنه اره نواری پوشش داده شده است و شما فقط امکان دیدن تیغه در قسمت صفحه برش را دارید وهمین امر است که مانع از پرتاب شدن براده به هوا و طرفین می ‌شود. این پوشش به ایمنی کاربر در زمان پاره شدن تیغه اره نواری هم کمک می‌کند.

بازوی هدایت تیغه اره نواری:

همان ‌طور که می دانید در اره نواری بخشی برای کنترل حرکت تیغه به چپ و راست و عقب و جلو وجود دارد. این بخش مانع از آن می ‌شود که تیغه اره نواری در زمان برش به بالا و پایین و عقب و جلو متمایل شود و محاسبات شما برای برش را بر هم زند.

در دستگاه‌ های وارداتی معمولاً تولید کننده‌ها از ۳ عدد بلبرینگ برای کنترل تیغه استفاده می ‌کند این بلبرینگ ‌ها در کنار کنترل حرکت تیغه، مانع از ایجاد اصطکاک زیاد می‌ شود  و این اصطکاک کم کارایی دستگاه را به ‌مراتب بالاتر می ‌برد.

تیغه دور فلکه اره نواری:

این تیغه اره نواری امروزه در حرفه ‌ای‌ترین دستگاه‌های برش وجود دارد و استفاده از آن امری ضروری است یکی از مهم‌ترین وظایف تیغه اره نواری فلکه در دستگاه‌های اره نواری نجاری، کاهش محسوس صدای دستگاه است. اگر دستگاه اره نواری را بدون تیغه روشن کنید متوجه می‌شوید که حدوداً ۹۰ درصد صدای دستگاه مربوط به چرخش تیغه اره نواری روی فلکه است.

فرچه تمیزکاری تیغه اره نواری دردستگاه اره نواری:

اگر از اره نواری استفاده کرده باشید می‌دانید که براده تیغه اره نواری ناشی از برش همراه با تیغه اره نواری به فلکه‌ ی پایینی انتقال پیدا می‌کند و استادکار مجبور است با استفاده از کاردک فلزی براده تیغه اره نواری را از روی فلکه  بردارد. در دستگاه‌ های مدرن امروزی با قرار دادن یک فرچه بر روی کمان دستگاه مانع از جمع شدن براده  بر روی تیغه اره نواری شده ایم و در زمان چرخش دستگاه عملیات پاکسازی هم مداوم انجام می‌شود.