محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

خدمات مشتریان

خدمات مشتریان

گارانتی

شرکت کاتیران، تولید کننده نسل جدیدی از دستگاه های اره نواری در ایران، کیفیت محصولات خود را به شرح زیر گارانتی می نماید:

شرایط گارانتی

تامین و تعمیر قطعات دستگاه در طول مدت گارانتی در صورت استفاده صحیح کاربر از دستگاه و به کارگیری آن در شرایط کاری مناسب
خدمات گارانتی فقط برای تعمیردستگاه (با نظریه و تایید کارشناس شرکت) بوده و فقط شامل ارائه خدمات رایگان برای تعویض قطعات و دستمزد تعمیر می باشد.
لازم به ذکر است، در صورتی که دستگاه نیاز به تعمیر در محل خدمات پس از فروش یا تعمیرگاه داشته باشد هزینه ارسال دستگاه به عهده مشتری می باشد.
دستگاهی دارای گارانتی هست كه دارای برگ ضمانتنامه باشند. بدیهی است جهت استفاده از خدمات گارانتی ارائه برگ ضمانتنامه ضروری است.

مدت گارانتی

مدت زمان گارانتی از تاریخ نصب و راه اندازی دستگاه ها توسط شرکت کاتیران تا 12 ماه بوده و تحت پوشش کلیه خدمات پس از فروش براساس ضوابط استاندارد کارخانه قرار خواهد گرفت.
 
دستگاه های نصب شده بعد از اتمام گارانتی دارای خدمات پس از فروش به مدت 15 سال می باشد.

نحوه تقاضا

جهت تقاضا برای رفع عیب مورد گارانتی، کاربر بایستی ترجیحا به همراه عکس هایی واضح  از قطعه و قسمت معیوب دستگاه، گزارشی را مبنی بر دلایل ایجاد عیب مذکور در دستگاه تهیه کرده و با امضای شخص مربوط به این شرکت ارسال نماید. در صورتی که ایجاد عیب مذکور در قطعات دستگاه در زمره موارد مربوط به بند 1 و 2 باشد. شرکت کاتیران اقدام به رفع عیب دستگاه می نماید.
 
در این خصوص هزینه رفت و آمد پرسنل خدمات تا 12 ماه از تاریخ شروع گارانتی می باشند به عهده شرکت بوده و پس آن بر عهده خریدار می باشد.

موارد خارج از گارانتی شرکت

قطعاتی که از مدت گارانتی آن ها گذشته باشد.
دستگاه هایی که به علت عدم استفاده صحیح و رعایت اصول مندرج در دفترچه راهنما و یا به علت حمل نا مناسب، تصادف و ضربه، سهل انگاری در نگه داری و یا بلایای طبیعی آسیب دیده باشند.
دستگاه هایی که توسط افراد غیر مجاز (افراد غیر از کارشناسان فنی شرکت کاتیران) باز، تعمیر و یا دستکاری شده باشند.
خسارات ناشی از نواسانات ولتاژ برق و ... که منجر به آسیب قسمت های برقی و الکترونیکی دستگاه گردد، مشمول گارانتی نخواهد بود.